Ficha del diputado/a

Alfredo Cesáreo

Alfredo Cesáreo Castelló Sáez

Grupo parlamentario: Popular
Diputado por Valencia.
Nacido el 16-07-1963 en Sagunt (València)

Actividades profesionales

  • Llicenciat en Dret.
  • Advocat en exercici i assessor jurídic durant 16 anys.

Actividades políticas

  • Ha pertangut la V, VIII i IX legislatures.
  • Regidor a l'Ajuntament de Sagunt (1995-2007).
  • Assessor Parlamentari en Gabinet President Generalitat (2003-2007).
  • Alcalde a l'Ajuntament de Sagunt (juny 2007- octubre 2014).
  • Vice Síndic GPP (juliol 2011- juliol 2015).
  • Coordinador GPP (juliol 2015-juliol 2019).
  • President del PP de Sagunt (1991 - 2013).
  • Ha format part de diferents Comitès Executius Provincials i Autonòmics del PP, així com de la Junta Directiva Nacional.