Fitxa del diputat/ada

Alejandro

Alejandro Font de Mora Turón

Grup parlamentari: Popular
Diputat per Castelló .
Nascut el 15-04-1949 en Vila-real (Castelló)

Activitats professionals

  • Doctor en Medicina
  • Metge forense. Professor titular de Medicina.
  • Cap de servei de laboratori de l'Institut de Medicina Legal de València.

Activitats polítiques

  • 1. Diputat a Corts Valencianes pel Partit Popular. Legislatures de IV a IX (ambdues incloses) continuant en l'actualitat (Des de 1995).
  • 2. Portaveu del Partit Popular en la Comissió de Sanitat i Portaveu Adjunt del Grup Popular (IV Legislatura)
  • 3. President portaveu del Grup Parlamentari Popular (V Legislatura).
  • 4. Conseller de Presidència de la Generalitat Valenciana (de 21/06/2003 a 26/08/2004).
  • 5. Conseller d'Educació, Cultura i Esport (de 26/08/2004 a 28/06/2007)
  • 6. Conseller d'Educació (de 29/06/2007 a 08/06/2011).
  • 7. Vicepresident Primer de les Corts Valencianes (de 09/06/2011 a 15/10/2014)
  • 8 President de les Corts Valencianes (de 15/10/2014 a 11/6/2015)
  • 9. Vicepresident Segon de les Corts Valencianes (des de 12/06/2015).