Fitxa del diputat/ada

Carlos

Carlos Laguna Asensi

Grup parlamentari: Socialista
Diputat per Castelló .
Nascut el 05-10-1953 en Melilla (Melilla)

Activitats professionals

  • Periodista. Carnet nº19.926 de la Federació d'Associacions de Periodistes d'Espanya (FAPE)

Activitats polítiques

  • Diputat autonòmic per Castelló en la II Legislatura.
  • Des d'octubre de 2015 fins a març de 2019, president de la Comissió de Treball Municipal de Persones amb Discapacitat de l'Ajuntament de Castelló.
  • En 2007 impulsa la creació de l'Associació Empresarial d'Associacions sense Ànim de Lucre de la Comunitat Valenciana (ASELDICOVA) de la qual és president fins a març de 2019.
  • De 2000 fins a 2008, membre de la Comissió Permanent del Consell de Benestar Social de la Comunitat Valenciana.
  • De 2005 a 2008, president de l'Assocació de Periodistes de Castelló i vicepresident fins a març de 2019.
  • En 2005 cofunda la Fundació Un Mar Sin Barreras de la Comunitat Valenciana. President des de 2008 fins a 2010.
  • Des del 12 de juliol de 2000 és president de la Federació Provincial de Persones amb Discapacitat Física i Orgànica . COCEMFE-Castelló, sent ratificat en successives assemblees fins a març de 2019.
  • El 27 de gener de 1999 és elegit president de la Confederació de Persones amb Discapacitat Física i Orgànica de la Comunitat Valenciana, COCEMFE-CV i és relegit en successius mandats fins el 25 de maig de 2015. En juny de 2018 és reelegit president fins a març de 2019.
  • El 14 de juliol de 1999 és elegit primer president del Comité de Representatns de Persones amb Discapacitat de la Comunitat Valenciana, CERMI-CV i és relegit el 21 de setembre de 2004 fins a 2008 en el qual ocupa el càrrec de vicepresident 1er fins l' 1 de febrer de 2017,
  • Des de l'1 de juliol de 1999 fins a l'1 de desembre de 2012 (data de la seua jubilació) és director territorial de FSC Inserta en la Comunitat Valenciana, consultora de RRHH de Fundació ONCE.